Artlibitum

Orkiestra Kameralna Artlibitum została założona w roku 2009. 13 listopada 2009 na zaproszenie Chóru Kameralnego Politechniki Wrocławskiej Axion pod dyr. Jarosława Lewkowa oraz Rektora Politechniki Wrocławskiej orkiestra zagrała pierwszy koncert na uczczenie obchodów Święta Nauki.
W programie znalazły się utwory A.Vivaldiego, F.Haendla, A.Corellego. F. Chopina.Współpraca z chórem zaowocowała kolejnymi występami. Przyjęliśmy zaproszenia na festiwal muzyki organowej i kameralnej Errantia Musica. 16.01 2011 wystąpiliśmy w Noworocznym koncercie kolęd w kościele NNMP w Złotoryi.
Wraz z chórem Axion wystąpił nauczycielski chór Bacalarus ze Złotoryi. W programie znalazły się kolędy i Pastorałki w opracowaniu A.Szyszki i E.Dymek-Kuś .Z okazji 800 lecia miasta Złotoryi (2011) w maju odbył się koncert na którym wykonaliśmy Glorię A. Vivaldiego i Suitę "The Beatles w barokowym stylu" w opr.E.Dymek-Kuś.
W listopadzie 2011 roku na Koncercie Zaduszkowym wraz z chórem wykonaliśmy „Stabat Mater” G.B.Pergolesiego oraz Pavanę na śmierć Infantki M.Ravel, Wokalizę S.Rachmaninowa, Adagio T.Albinioniego. Orkiestra trzykrotnie wzięła udział w koncertach charytatywnych "Życie jest przyszłością" w Filharmonii Wrocławskiej. Towarzyszyła solistom jak Shoko Sakai -marimba, Malwina Lipiec -harfa oraz chórowi puzonów.

recenzja z koncertu - przeczytaj

Orkiestra jest zespołem sesyjnym, który tworzą w większości koncertmistrzowie i soliści Filharmonii Wrocławskiej. Orkiestra wykonuje bardzo zróżnicowany repertuar na najwyższym poziomie.

Doświadczenie artystyczne pozwala jej na zaangażowanie w bardzo różnorodne projekty, które nieodmiennie spotykają się z przychylnością słuchaczy i krytyków.Ważną stroną działalności zespołu jest promocja, poprzez wspólne koncertowanie, nowych lub zapomnianych wykonawców - solistów i zespołów. Repertuar zespołu zawiera muzykę barokową, klasyczną, ale także lżejsze gatunki muzyczne specjalnie opracowane na szlachetne brzmienie instrumentów smyczkowych.
01
02
03
 
Copyright © 2012 Agencja Artystyczna ARTLIBITUM
Projekt i wykonanie Testkomp.pl