Magdalena Just

Harfistka, pochodzi z Wrocławia, tam też ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. W okresie nauki w szkole wzięła udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Harfistów w Warszawie z powodzeniem zajmując III miejsce. Następnie studiowała w klasie gry na harfie u prof. Katarzyny Staniewicz, na wydziale instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Już podczas studiów podjęła pracę w Teatrze Wielkim i Filharmonii w Poznaniu w charakterze muzyka solisty - harfistki. Wielokrotnie brała udział zarówno w premierach, jak i prawykonaniach wielkich dzieł operowych. Występowała jako solistka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Poznańskiej i Wielkopolskiej Orkiestry Symfonicznej. Brała udział w festiwalach "Poznańska Wiosna", "Warszawska Jesień" i "Wratislavia Cantans".

Koncertowała w Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Francji, Islandii, Luksemburgu, Austrii, Turcji, Egipcie i we Włoszech. Przez wiele lat przebywała na kontraktach artystycznych w Katarze i w Egipcie współpracowała z Cairo Symphony Orchestra.

Obecnie pracuje jako nauczycielka gry na harfie w OSM I i II st. we Wrocławiu i jako nauczycielka j.angielskiego w SP w Psarach. Swoje ambicje muzyczne realizuje grając w zespole kameralnym Artrio w składzie ; skrzypce, wiolonczela i harfa.

Beaty Solnickiej

Beata Solnicka - doktor nauk muzycznych w specjalności kameralistyka,od lat związana z najważniejszymi ośrodkami muzycznymi Wrocławia. Czołowy muzyk Narodowego Forum Muzyki, pedagog Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu, w której prowadzi autorski program przygotowywujący młodych adeptów sztuki do pracy w orkiestrze oraz klasę kameralistyki. Na stałe współpracuje z teatrem muzycznym Capitol oraz z Operą Wrocławską.

W swoim dorobku artystycznym była członkinią takich orkiestr jak Sinfonia Varsovia, wrocławska orkiestra kameralna Leopopldinum, wrocławska orkiestra kameralna Wratislavia,czy Sinfonia Helvetica.

Od czterech lat swoją działalność artystyczną skoncentrowała wokół tria harfowego ARTRIO…z którym prowadzi ożywioną działalność koncertową i artystyczną. W jej dorobku jest kilka płyt zarówno w składach kameralnych jak i solowych.

Ewa Dymek-Kuś

W 1982 roku ukończyła Szkołę Muzyczną przy ul. Łowieckiej w klasie wiolonczeli.
Studia kontynuowała w Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli prof. Krzysztofa Dymka.
W klasie kameralnej jako wiolonczelistka uczestniczyła niejednokrotnie w Międzynarodowych kursach Interpretacji Muzycznej w Łańcucie, International Youth Festival w Aberden.
Była członkiem kwartetu wiolonczelowego, który dokonał nagrań dla Polskiego Radia(m.in kwartet wiolonczelowy G. Bacewicz).
W 1986 otrzymała III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Warszawie za miniaturę na wiolonczelę i fortepian.
Już na ostatnim roku rozpoczęła współpracę jako muzyk w orkiestrze Państwowej Filharmonii Wrocławskiej. Na stałe zatrudniona była od 1.03.1988- aktualnie na stanowisku muzyka solisty.
Równocześnie 1989-90 pracowała w Zespole Wokalno -Instrumentalnym Ośrodka Radiowo- Telewizyjnego we Wrocławiu jako leader grupy wiolonczel.
W latach 1990-98 była cenionym pedagogiem w Liceum Muzycznym im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu przy ul. Łowieckiej. Jej absolwentami są m.in. Jakub Kościukiewicz, Kinga Chudzikowska, w klasie kameralnej Aleksandra Kurzak, Maryjka Pstrokońska, Olga Kończak.
W roku 1994 założyła kwartet "Sordino" z którym zdobyła I nagrodę w konkursie Muzyki Salonowej INTERMEDIA 96', oraz zagrała wiele koncertów w Polsce i zagranicą.

Jako muzyk brała udział w nagraniach płytowych (partia basso continuo na płycie wydanej przez Filharmonię Wrocławską - Corelli, Purcell, Haendel), oraz nagraniach realizowanych dla potrzeb Teatru, Telewizji i filmu.
Pozostając nadal muzykiem w Orkiestrze Symfonicznej Narodowego Forum Muzyki uczestniczy intensywnie w koncertach symfonicznych i kameralnych.
Za dotychczasową wzorową pracę zostałam uhonorowana przez dyrekcję instytucji w 2004 odznaczeniem "Zasłużony Działacz Kultury".

W 2005 roku założyła Agencję Artystyczną ARTLIBITUM, skupiając w niej wiele zespołów kameralnych, oraz Orkiestrę Kameralną.
Organizowała wiele koncertów w tym charytatywne na rzecz muzyków z Orkiestry Symfonicznej.
Oddając się swojej pasji Komponowania i aranżowania napisała m.in muzykę do spektaklu pantomimicznego "O Błogosławionym Czesławie" który wystawił Teatr Na Bruku.
Jej opracowania wykonywała Orkiestra kameralna Leopoldinum, Wratislavia, Artlibitum, Chór Filharmonii, Chór Ecumenica, Chór Axion, Chór puzonów, oraz uznani muzycy jak Jan Stanienda, Olga Bończyk, Kuba Stankiewicz, Tomasz Zagórski.
Skomponowała i nagrała płyty autorskie "Zagubione ja", "Przy księżycu", "Impresje wielkich mistrzów pióra", a także "Ciemna strona miłości" z muzyką do poezji wybitnych poetów jak Goethe, Frost, Rilke.

W 2013 roku założyła wraz z harfistką Magdaleną Just i skrzypaczką Beatą Solnicką - Trio harfowe ARTRIO.
W roku 2014 wraz z tenorem Tomaszem Zagórskim wydana została płyta z polskimi kolędami.
W 2015 z wydawnictwem Wratislavia Productions wyszła kolejna płyta zespołu "Endorfiny".
Przesłaniem Ewy Dymek – Kuś jest nauczyć ludzi na co dzień przebywających w plastikowym świecie sięgania po najlepsze antidotum wszechświata jaką jest muzyka.
 
Copyright © 2012 Agencja Artystyczna ARTLIBITUM
Projekt i wykonanie Testkomp.pl